Загорівся автомобіль: без паніки!

Що ж робити, якщо ваше авто палає? Або як допомогти, якщо ви стали свідком автопожежі? Наші журналісти поцікавилися у рятувальників, як варто діяти у таких ситуаціях. 

Транспорт у Сумах палає далеко не вперше. Три роки тому ми розповідали про те, як на Веретенівці вщент згоріла «Рута». На щастя, пасажирів у салоні не було. Загалом автомобіль здатен згоріти повністю за 3-4 хвилини, тож при загорянні слід діяти оперативно.

“Необхідно негайно з’їхати на узбіччя та зупинити транспортний засіб. Якщо в ньому, окрім водія, знаходяться пасажири, потрібно як можна швидше забезпечити їхню евакуацію”, розповідає Олег Стрілка, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю управління ДСНС України в Сумській області.

Найчастіше пожежі у транспортних засобах трапляються через перегрів двигуна або ж несправність електропроводки, гальмівної системи чи рухомих деталей.

“У випадку, якщо внаслідок події відбувається розлив пального, гасіння потрібно починати саме з нього. Набагато ефективніше гасіння таких пожеж буде проходити в тому випадку, якщо залучатиметься одразу декілька вогнегасників”, – говорить Олег Стрілка.

Тому, коли горить чужа автівка, рятувальники закликають не бути байдужими.

“Зберігаючи безпечну відстань, припаркуватися, і по можливості, використовуючи свої вогнегасники, також допомогти ліквідувати пожежу. Додатковими засобами вогнегасіння можуть виступати пісок, кошма, а взимку це може бути сніг”

Та найкращим захистом фахівці називають профілактику, тож радять постійно слідкувати за справністю власного автомобіля та обов’язково мати при собі вогнегасник.