Аналіз крові об’єктивно виміряє рівень болю

Дослідники з Індіанського університету (США) зробили прорив в лабораторній діагностиці болю. Команда створила перший в своєму роді прототип аналізу, який по біомаркерах крові визначає рівень болю у пацієнта, повідомляє Нightech+

Тест об’єктивно оцінить стан, а лікар знатиме, а не припускатиме, наскільки сильний біль. Досі медикам доводилося покладатися на суб’єктивну думку пацієнта або власне клінічне враження.

“Розробка має величезне значення для людей, яким призначають сильні опіоїдні анальгетики. Адже вони викликають звикання і не завжди єефективними для конкретного випадку”, – підкреслюють автори.

Тепер можна буде призначати знеболювальне на основі конкретних показників крові. І пацієнт отримуватиме необхідний саме йому препарат, а не сильні ліки загальної дії.

Виявлені біомаркери будуть зіставлятися з можливими варіантами лікування, свого роду базою даних, для максимальної ефективності терапії, пояснюють дослідники. Також вони вкажуть, якщо у пацієнта проявляється тенденція до формування хронічних больових відчуттів.

“Автори впевнені, що персоналізований підхід знизить необхідність використання опіоїдних анальгетиків. Зараз масштаби такі, що в США ситуацію називають епідемією”.

Крім універсальних біомаркерів болю, вченим також вдалося з’ясувати, що одні працюють краще для чоловіків, а інші для жінок. Тепер команда продовжить дослідження, щоб глибше вивчити показники для конкретних станів – головного болю, фіброміалгії та інших.

Нещодавні дослідження показали, що порушення сну ще більше підсилюють сприйняття болю. Виявилося, що навіть легке безсоння вплине на рівень больових відчуттів вже на наступний день.