Фахівці Сумського медуніверситету створили «мобільного лікаря», який допомагає ставити діагноз

Шпаргалка для лорів LOR-хелпер уже пройшла тестування і є у вільному доступі в мережі Інтернет. Над створенням «мобільного лікаря» фахівці Сумського та Івано-Франківського медичних університетів працювали впродовж трьох років.

Спочатку додаток пропонує обрати головний симптом, а потім за допомогою додаткових питань, які висвічуються на дисплеї телефону, допомагає встановити максимально точний діагноз. Фактично після шести кроків «мобільний лікар» встановлює найбільш вірогідний діагноз і пропонує лікування.

За словами автора ідеї Василя Поповича (завідувач кафедри оториноларингології Івано-Франківського національного медичного університету), додаток стане у нагоді не тільки інтернам, лікарям-початківцям, а й досвідченим медикам. Особливо, коли великий наплив пацієнтів. «Тепер лорам не доведеться тримати в голові цілу енциклопедію. Адже типових скарг пацієнтів існує близько двадцяти, але комбінація цих скарг може бути найрізноманітніша. Усі вони пов’язані більше ніж зі 170 захворюваннями, які представленні в цьому довіднику», — говорить Василь Попович.

Лікарі застерігають, хоч додаток і є у вільному доступі в мережі Інтернет, але самолікування за допомогою «мобільного лікаря» може зашкодити здоров’ю.

Джерело PRESS-ЦЕНТР

Поділитися в соціальних мережах: