Камені в нирках: як уникнути проблем

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун порадила, що потрібно робити для уникнення каменів у нирках.

“Пацієнти, які хворіли на сечокам’яну хворобу та хоч раз в житті пережили виведення каменів з нирок, навряд чи захочуть повторити такий досвід.

Кальцій та оксалати (щавелева кислота) чи фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватись в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються та буквально формують «камені». Згодом, вони можуть зміститися та просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі. Правильне лікування може призначити тільки лікар. У жодному разі не можна займатись самолікуванням в домашніх умовах за допомогою різних відварів чи настоянок” – йдеться в дописі.

Поради від Уляни Супрун: 

  • пити багато води, адже нирки постійно відкачують воду назад в кров, і виводять дуже концентровану сечу;
  • вживати менше солі й цукру, проте більше овочів та фруктів. Обмежити у своєму раціоні білки тваринного походження. Через їх надмірне вживання підвищується рівень сечової та фосфорної кислоти в організмі людини;
  • їсти більше лимонів: вода з їхнім соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі, яка не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавелевою кислотою;
  • забути про куріння, адже сигарети є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, в тому числі і в нирках;
  • регулярно займатися спортом: фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок.

“Пам’ятайте, що самолікування – не той шлях, який допоможе вам швидше одужати.
Якщо вас періодично турбує сильний чи гострий біль в області попереку та є труднощі з сечовипусканням, інколи підвищується температура чи виникає нудота – ні в якому разі не відкладайте візит до лікаря”, – закликає пані Уляна.