Кір уже біля Сум

48

За інформацією відділу охорони здоров’я СМР, у Білопільському районі зафіксовано 5 випадків кору. Серед постраждалих одна дитина.

За даними МОЗ України захворюваність на кір стрімко зростає. За перше півріччя 2017 року по Україні зареєстровано 1043 випадків кору, серед них 783 випадки серед дітей, 4 випадки кору серед вагітних, 2 випадки в оздоровчих закладах. Дві невакциновані дитини померли.

На теперішній час в 17 регіонах реєструється випадки кору. Тепер до цього списку ввійшла і Сумська область.

Медики наголошують: для запобігання захворюваності на кір необхідно вакцинувати дітей. Імунопрофілактика проти кору проводиться в 1 рік, ревакцинація у 6 років. Вакциною забезпечені усі лікувальні заклади міста. Для проведення імунопрофілактики проти кору батькам необхідно звернутися до лікуючого лікаря.

Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Довідково: Кір — це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному кором хворіють нещеплені діти, що відвідують дитячі організовані заклади.

Джерелом інфекції є хвора кором людина з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, хворобі можна запобігти лише вакцинацією.

 49

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: