Медреформа в Україні: що нас чекає?

Починаючи з 1 квітня, в Україні потрапити на прийом до терапевта, педіатра та сімейного лікаря можна буде лише підписавши меморандум. Заради цього в державі створена спеціальна організація – Національна служба здоров’я. Її бюджет складає 8,2 мільярди гривень.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА” із посиланням на Realist.

У кожного лікаря є змога підписати меморандум не більше, як із двома тисячами пацієнтів. Для педіатрів це приблизно 120 тисяч гривень на місяць. Гроші отримає лікарня, а не лікар. Проте розмір заробітної плати лікаря напряму залежатиме від кількості його пацієнтів.

Зараз українці мають змогу безкоштовно попасти на прийом до вузькопрофільних медиків. Після 1 квітня це стане можливо лише після консультації у сімейного лікаря.

Так званий “меморандум” – контракт із сімейним лікарем або педіатром, пропонуватимуть підписати у поліклініці за місцем проживання. Але медична реформа передбачає, що українці можуть отримувати медичне обслуговування у будь-якого лікаря на власний розсуд. Тепер пацієнти не будуть “прикріплені” до дільничного лікаря. Крім того, у будь-який час існуватиме змога розірвати контракт із медиком, якщо його роботу пацієнт вважає незадовільною. У такому випадку, людина зможе підписати меморандум із іншим лікарем.

На кожного пацієнта держава виділятиме 370 гривень на рік, які є платою за роботу лікаря. Додаткові аналізи або спеціалізована допомога оплачуватиметься окремо, починаючи з 2020 року.

Нагадаємо, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що серед лікарів, медсестер та інших працівників є побоювання, зумовлені майбутньою медичною реформою. На її думку, такі медики просто не до кінця розуміють суть змін, запланованих Міністерством охорони здоров’я.

Джерело: narodna-pravda.ua

Поділитися в соціальних мережах: