МОЗ України почне вакцинацію дорослих від кору

З початку року 40% всіх хворих на кір в Україні склали дорослі, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Міністерство охорони здоров’я України почне вакцинацію дорослих з груп ризику по захворюваності на кір, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Нещодавно були прийняті зміни в нормативні документи, які дозволяють проводити безкоштовну імунізацію вакцинами, закупленими за бюджетні кошти, дорослим в групах підвищеного ризику захворювання на кір. Таке рішення було прийнято у зв’язку з ростом захворюваності на кір серед дорослих. З початку року 40% від усіх хворих складають саме дорослі. Зокрема, мова йде про поширення захворюваності в групах, які проживають в загальному просторі (військові, бійці АТО, студенти), а також серед педагогів і медиків”, – сказано у повідомленні.

Відзначається, що МОЗ України замовив додаткові 392 тис. доз вакцин для профілактики кору.

“Додатковий обсяг вакцин буде закуплено на зекономлені завдяки міжнародним організаціям кошти з бюджету 2017 року. Найближчим часом буде прийнятий порядок проведення імунізації дорослих і визначені групи, які будуть вакцинувати безкоштовно, про що Міністерство охорони здоров’я проінформує окремо. Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, вакцини КПК (від кору, краснухи та паротиту) на національному рівні закуповуються тільки для імунізації дітей. Рішення про імунізацію дорослих в групі ризику приймається як реагування на несприятливу ситуацію (спалах) “, – додали у прес-службі.

З початку 2018 року по станом на початок червня на кір в Україні захворіли 19 тис. 249 осіб – 7 тис. 825 дорослих та 11 тис. 424 дітей, померло 11.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання, яке може привести до летального результату. Основні симптоми хвороби: висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація.

Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишив приміщення. Дев’ять з 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, заражаються. Єдиним способом профілактики кору є вакцинація.

Джерело: gordonua.com