МОЗ збільшило кількість безкоштовних ліків

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 15 серпня 2019 року завершило формування Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації (виплата компенсацій) за урядовою програмою “Доступні ліки”, повідомляється на сайті Національної служби здоров’я.

Згідно з повідомленням, у новій редакції реєстру кількість ліків для безкоштовної видачі пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і на бронхіальну астму збільшилася на 14 позицій.

Формуванням реєстру опікувалася НСЗУ.

Нова редакція реєстру містить 254 лікарських засоби, що підлягають реімбурсації. З них за нозологіями: 195 – для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – діабету II типу, 14 – бронхіальної астми.

У новому реєстрі кількість безкоштовних ліків для пацієнтів зросла на 14 позицій – з 64 до 78. До Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, входять не лише ліки вітчизняних фармвиробників, а й виробників країн ЄС, а також Ізраїлю.

Як повідомлялося, НСЗУ реалізовує урядову програму реімбурсації з 1 квітня 2019 року.

Станом на 15 серпня з 5,2 млн виписаних електронних рецептів погашено 4,2 млн. Понад 1,1 млн пацієнтів отримали необхідні ліки безкоштовно або з невеликою доплатою.

Джерело: interfax.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: