На Сумщині активізувалися кліщі

Починаючи з 2000 року, на території області почали реєструватись поодинокі випадки захворювання населення на іксодовий кліщовий Лайм-бореліоз.
Як і більшість природно-вогнищевих інфекцій, від людини до людини хвороба не передається. Профілактика від нападу кліщів полягає у дотриманні заходів індивідуального захисту.
При кліщовому бореліозі переважно вражаються шкіра, нервова система, опорно-руховий апарат і серце. Недоліковане захворювання може перейти у хронічну форму, часто стаючи причиною зниження працездатності та навіть інвалідності.
Для кліщового бореліозу характерна весняно-літня сезонність зараження, зумовлена найвищою активністю іксодових кліщів у цей період.
Вже за 4 місяці поточного року до лікувально-профілактичних закладів області за медичною допомогою з приводу присмоктування кліщів звернулося 124 особи, але певна кількість людей видаляє кліщів самостійно і до медичного закладу за консультацією до лікаря-інфекціоніста не звертається. Підтверджено діагноз іксодовий кліщовий Лайм-бореліоз у 9-ти осіб.
При укусі кліщем слід звернутися до лікаря-інфекціоніста, а для зняття кліща з тіла людини — до травматолога чи хірурга!
Видаленого кліща доцільно дослідити на ознаки зараженості бореліями.
Визначення інфікованості бореліями кліща проводить лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», тел. (0-542) 25-11-45.

Джерело: ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України«

Поділитися в соціальних мережах: