Науковці розпочинають випробування вакцини від хвороби, яка вбиває переважно дітей і підлітків

Про старт експерименту повідомили вчені з Оксфорда (Велика Британія) на офіційному сайті університету. Нині дослідники оголосили пошук 24 тисяч добровольців віком від 16 до 18 років. Ця вікова група — одна з найбільш вразливих до розвитку менінгіту. Менінгіт провокують менінгококи, які надзвичайно поширені в довкіллі. Досі у світі не існувало вакцини проти менінгококів групи В, а саме цей підвид бактерій, як дослідили британські науковці, найчастіше провокує смертельно небезпечне для життя дітей запалення оболонок мозку і септицемію (зараження крові).

«Це фантастична новина, — прокоментував інформацію про початок випробувань Вінні Сміт, виконавчий директор Фонду досліджень менінгіту. — Це не просто дасть шанс багатьом молодим людям на захист від менінгококу, а можливість захистити населення в цілому, адже саме діти відіграють ключову роль в поширенні збудників цієї дуже небезпечної хвороби».

«Випадки зараження дітей менінгококом, загибелі від цієї інфекції регулярно реєструються і в Україні, — говорить Ольга Чудінова, лікар-епідемолог. — Бактерія потрапляє до органiзму через слизову оболонку дихальних шляхiв і передається від зараженої людини здоровій через повітря, на відстані від півметра. Характерно, що дорослі люди, які нерідко є лише носіями бактерії, можуть і не здогадуватися про це, адже одним із головних симптомів у них може бути тільки нежить. В інфікованих дітей до року часто трапляється блискавична, тяжка форма недуги (менінгококцемія). У такому випадку період від різкого підйому температури — до ураження головного мозку, цілого організму, сильної інтоксикації і загибелі хворого іноді триває до однієї доби. А найнадійнішим способом профілактики зараження, крім як уникати контакту з хворими і носіями збудника, наразі не існує».

Джерело: m.expres.ua

Поділитися в соціальних мережах: