Що робити, якщо вкусила гадюка

Звичайну гадюку можна зустріти практично де завгодно, навіть на власній дачі неподалік від міста. Її укус стане великою проблемою і потрібно точно знати, як лікувати наслідки, щоб не опинитися на лікарняному ліжку.

Чим ближче до голови укус, тим небезпечніше. Токсичність отрути гадюки зростає наприкінці весни і перші місяці літа. Сильного болю після укусу не уникнути: у  складі отрути присутні нейротропні цитотоксини, які вражають нервові клітини.

Забудьте про всі способи, що ви бачили в кіно – насправді вони не діють і є по суті просто варварськими!

  • Не розрізайте ранку хрестом, не вирізуйте уражену ділянку. Так ви тільки занесете інфекцію, а то і пошкодите вени й сухожилля, що буде набагато небезпечніше від самого укусу.
  • Припікати ранку марно. Ікла гадюки становлять сантиметр у довжину, отрута вже потрапила глибоко у м’язову тканину і поширилася по тілу. Та й джгут вище укусу накладати не варто: обзаведетеся гангреною, а отруту не зупините.
  • Зате допомагає висмоктування отрути. За статистикою, інтенсивне висмоктування отрути в перші п’ять хвилин дозволяє видалити 40% токсинів. Проведіть цю просту процедуру і викликайте “швидку” – без лікаря тут точно не обійтися.
  • Не можна вживати алкоголь – він тільки сприятиме швидкому поширенню й всмоктуванню отрути. Натомість звичайної води пити треба якомога більше.
  • До місця укусу варто прикласти холод, він уповільнить всмоктування.
  • Якщо змія укусила в кінцівку, треба все познімати – шкарпетки, взуття, якщо це нога, браслети, годинник, обручки тощо, якщо це рука: вкушена кінцівка буде розпухати, тож потім зробити це буде просто неможливо.