«Швидка» приїде не до всіх

Як розповів під час прес-конференції директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Александренко, у складі центру — 5 станцій в Сумах, Конотопі, Охтирці, Ромнах та Шостці, 13 підстанцій у районних центрах, 37 пунктів постійного базування виїзних бригад екстреної (швидкої) меддопомоги в сільській місцевості і один пункт тимчасового базування виїзних бригад екстреної медичної допомоги в Сумах. Звернення від населення всієї Сумської області приймає центральна оперативна диспетчерська центру за єдиним телефонним номером «103». Заступник директора з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення — керівник служби медицини катастроф Галина Білоус уточнила, що всі звернення у залежності від стану пацієнта поділяються на екстрені і не екстрені.

Так, до категорії екстрених належать ті, при яких пацієнт перебуває у невідкладному стані: непритомність, судоми, раптовий розлад дихання, раптовий біль в області серця, блювота кров’ю, гострий біль у животі, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних захворювань; ураження електрострумом, блискавкою, тепловий удар, переохолодження, отруєння, укуси, пошкодження різної етіології під час надзвичайних ситуацій і т.п.

Не екстреними вважають звернення, коли стан пацієнта не є невідкладним і супроводжується підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі, головним болем, запамороченням, слабкістю; підвищенням артеріального тиску; болем у попереку, суглобах; алкогольним, наркотичним, токсичним синдромом. Також до цієї категорії належать стани, обумовлені загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом дільничного лікаря.

Не екстрені звернення перенаправляються до відповідної установи охорони здоров’я первинної медико-санітарної допомоги. Якщо ж такої можливості немає, ці звернення передаються бригадам, які не виконують екстрені виклики. У такому випадку швидка приїде протягом 1 години з моменту отримання звернення.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: