Смерть немовляти після щеплення: хто винен?

Трагедія сталася у Білопільському пологовому будинку: після протитуберкульозного щеплення БЦЖ помер новонароджений хлопчик. Дитині було лише три дні. Після того, як ввели вакцину, через кілька годин він закричав і перестав дихати. За життя немовляти боролися 7 медиків, однак реанімаційні заходи не допомогли.

Родичі впевнені у провині лікарів, які, за їх словами, ховалися від відповідальності. Лікарі відкидають ці обвинувачення та говорять про «синдром раптової смерті».

Медики переконані, що смерть дитини не пов’язана зі щепленням, а використана вакцина сертифікована та зберігалася за всіма належними нормативами. «З однієї ампули у нас щеплювалися 10 дітей в той день, саме коли була ця дитина. Всі діти здорові. Це смерть дитини на фоні повного здоров’я. Так воно вийшло», — каже заступник головного лікаря Білопільської ЦРЛ Тетяна Білоус.

Що справа не у вакцині – розуміють і родичі, а медиків вони звинувачують в іншому. «Це недбалість лікарів. Вони повинні були, перш ніж вколоти вакцину, обстежити добре дитину, а вони не обстежували», — каже дідусь малюка Любомир Касперський. Рідні після розмови з судмедекспертом, котрий робив розтин, говорять про хворобу, котру не помітили лікарі. «Легені – експерт сказав. Легені згоріли різко. Після уколу», — говорить дід.

Поліція відкрила кримінальне провадження і призначила ряд експертиз, тим часом рідні померлого хлопчика збираються через суд домогтися звільнення медиків.

Джерело: tsn.ua

Поділитися в соціальних мережах: