Стійкість до антибіотиків може залежати від змін клімату

Вчені провели дослідження на прикладі європейських країн і кількох видів бактерій і довели, що потенційний зв’язок існує. До проблеми збільшення резистентності до антибіотиків додався ще один ускладнючий фактор.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила стійкість до антибіотиків однією з головних проблем для охорони здоров’я. Одним з основних рушійних факторів ситуації, що склалася залишається безконтрольне застосування протимікробних препаратів. До нових чинників ризику тепер віднесли зміни клімату, пише EurekAlert.

“Дослідники з Німеччини довели, що потенційний зв’язок існує і підвищення температури може посилювати резистентність до антибіотиків”.

Основні дослідження проводилися в 30 європейських країнах. Команда вивчала стійкість на синьогнійній паличці (CRPA), клебсієлі пневмонії (CRKP), кишковій паличці (MREC) і золотистому стафілококу (MRSA).

Вчені провели статистичний аналіз та комп’ютерне моделювання і виявили зв’язок між кишковою паличкою, стафілококом і клебсієлами пневмонії і середньою температурою теплого сезону. Найбільша залежність була у золотистого стафілокока.

Резистентність синьогнійної палички в значній мірі залежала від зміни температури в теплу пору року, уточнюють автори.

«Наші висновки вказують на новий зв’язок між кліматичними змінами і поширенням стійкості до антибіотиків. Ми вважаємо, що зміни можуть посилювати резистентність, головним чином для синьогнійної палички », – говорить провідний автор дослідження Сімоне Шайтхайер.

Однак остаточної заяви від вчених все-таки не надійшло. Вони планують з’ясувати чіткі причинно-наслідкові зв’язки в майбутніх дослідженнях.

Джерело: hightech.plus