Стиль виховання впливає на здоров’я дитини на генетичному рівні

«Холодне» виховання підвищує ризик хвороб у дітей і передчасного скорочення тіломірів, що позначається на тривалості життя, показали дослідження. Наслідки «холодного» виховання зберігаються протягом усього життя людини і впливають на його генетику.

Дослідження американських вчених показали, що стрес в ранньому віці пов’язаний з більш короткими тіломірами – «наконечниками» ДНК, які вважаються вимірюваними біомаркерами прискореного клітинного старіння, а також підвищеного ризику багатьох захворювань протягом життя. Робота опублікована на сайті Університету Лома Лінда.

Тіломіри учасників, які вважали стиль виховання своїх матерів «холодним», в середньому були на 25% коротше в порівнянні з добровольцями, які охарактеризували відносини в своїй сім’ї доброзичливими і теплими.

«Тепер ми знаємо, що в міру збільшення стресу в ранньому віці тіломіри коротшають і виникає ризик багатьох хвороб і передчасного старіння», – сказав провідний автор дослідження Реймонд Кнутсен.

Кожен раз при діленні клітини тіломіри коротшають, що скорочує тривалість життя.

У дослідженні також вивчалася ступінь впливу рівня освіти та індексу маси тіла (ІМТ) на взаємозв’язок між «холодним» стилем виховання і довжиною тіломірів.

У людей з ожирінням і більш низьким рівнем освіти вплив батьківського виховання на скорочення тіломірів було найвищим.

“Вища освіта і нормальний ІМТ забезпечували деякий захист від передчасного старіння клітин, заявили автори”.

Недавні експерименти іншої групи американських вчених довели – маніпуляція щодо стабілізації тіломірів здатна уповільнити старіння.

Джерело: hightech.plus