Сумчанам нагадали про профілактику сказу

Картинки по запросу сказ

Управління Держпродспоживслужби у Сумах наголошує на важливості дотримання методів профілактики сказу.

За інформацією управління Держпродспоживслужби у м. Суми за 10 місяців поточного року на постраждали 786 осіб, 17 % із них – це діти (155 осіб).

Протягом останніх трьох років відносні показники ураженості покусами тварин лишаються на стабільно високому рівні із вираженою тенденцією до збільшення. На небезпечно високому рівні лишалась динаміка постраждалих від нападу бродячих тварин (373 осіб – 2016 рік, 336 осіб – 2015 рік). У минулому та нинішньому роках питома вага покусаних бродячими тваринами дітей сягала від 19 до 22 %.

Розрізняють природні осередки сказу, які формуються дикими тваринами (вовки, лисиці, борсуки, миші, їжаки, шакали), і антропургічні, що підтримуються собаками, котами, сільськогосподарськими тваринами. Для того, аби ж боротьба із цією хворобою була ефективною, необхідно передбачити правильний режим утримання собак і кішок, знищення бродячих тварин, профілактичну вакцинацію домашніх і службових собак.

На території міста діють затверджені міською владою правила утримання тварин, які встановлюють порядок утримання домашніх улюбленців та покладають певні права та обов’ язки на власників тварин. Порушення вимог цих вимог передбачає адміністративну або крімінальну відповідальність згідно із чинним законодавством.

Сумчанам, яких вкусила скажена або підозріла тварина, то першочергово треба промити рану мильним розчином, припекти її краї йодною настоянкою та негайно звернутися до травмпункт міської клінічної лікарні № 1 для отримання регламентованого обсягу невідкладної антирабічної допомоги. Фахівці наголошують, що вчасно проведене щеплення є єдиним профілактичним і водночас лікувальним заходом, а проблема боротьби та профілактики сказу є загальнодержавною.

Установами державної санітарно-епідеміологічної служби м.Суми та медичними установами проводиться певний обсяг комплексних організаційних та лікувально-профілактичних заходів з метою попередження виникнення випадків сказу серед тварин і людей. Провідним заходом профілактики сказу є термінове звернення за медичною допомогою у територіальні лікувально-профілактичні заклади та проведення профілактичних щеплень.

Джерело: Інфопортал Сумської міськради