Сумчанам слід бути обережними: сезон кліщів!

В Україні, зокрема у київських парках, виявлені кліщі, які переносять бореліоз, більше відомий як хвороба Лайма. Про це повідомляє ТСН.

У столичному лабораторному центрі МОЗ розповіли, що кліщі стали активними на місяць пізніше, тому зараз, у травні, у них період особливої ??активності. Повідомляється, що 20% кліщів — носії Лайма. Хвороба Лайма є другою за швидкістю зростання інфекційною хворобою в США після ВІЛ-інфекції. Вона вражає нервову систему, серце, призводить до паралічу тіла.

В останні п’ять років кількість хворих на цю недугу в Україні зросла. Витягувати кліщів радять у лікаря і обов’язково нести на дослідження. Чи заражений кліщ бореліозом, можна сказати тільки після дослідження методом виділення його ДНК.

Укушена два роки тому жінка розповіла про те, як переживала хворобу.»Все суглоби збільшуються, болять дуже сильно. У мене дуже боліли плечові. Серце — ти лягаєш, а воно стукає у тебе в роті «, — говорить Наталія Борисова.

Їй і досі в десятки разів важче робити звичайну роботу. Жінка пройшла важке лікування, однак через рік хвороба повернулася.

Українцям радять бути обережними і своєчасно вживати запобіжних заходів безпеки.

Варто пам’ятати: кліщі зазвичай «полюють» на нас не з дерев, а з трави та кущів. Перебуваючи на природі, краще бути вдягненими у світлий одяг та по можливості максимально закривати тіло. Повернувшись додому, уважно огляньте себе й дітей на предмет виявлення кліща. Не забувайте, що найбільше вони полюбляють ділянки тіла, на яких шкіра особливо тонка й ніжна, — внутрішню поверхню стегон, живіт, пахви, груди тощо, але присмоктатися цей паразит може будь-де, навіть на голові у волоссі.

Поділитися в соціальних мережах: