У Сумах будуть два Центри первинної медико-санітарної допомоги

Питання впровадження медичної реформи обговорювалися сьогодні, 28 лютого, під час сесії міської ради. Депутати підтримали проекти рішень, які регламентують створення у Сумах двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У документах визначається, що в обласному центрі функціонуватимуть Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 та Центр первинної медико-санітарної допомоги №2.

Перший лікувальний заклад утворять на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 шляхом його перетворення. Працюватиме він, як і раніше, по вул. Іллінській 48/50.

Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 функціонуватиме по вул. Привокзальній, 31.

Але й досьогодні багато питань, що стосуються впровадження медичної реформи, не мають чітких відповідей, тож  сумські обранці звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням їх врегулювати.

Зокрема це відсутність визначення конкретного переліку та обсягу медичних послуг та лікарських засобів, повна оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України, та невизначеність щодо того, на кого саме будуть покладені витрати на забезпечення ліками цих пацієнтів.

Серед іншого просять врегулювати механізм забезпечення та джерела фінансування пільгових категорій населення медичними послугами, медичними препаратами та засобами реабілітації, механізм оплати за медичні послуги, які не включені до державного гарантованого пакету послуг, визначити чіткі обов’язки пацієнтів, а також права та обов’язки медичних працівників.

Незрозумілим залишається й визначення норм робочого часу лікаря, який, відповідно до положень реформи, має бути доступним для пацієнтів практично цілодобово. Також неврегульованим залишається механізм направлення хворого на МСЕК для встановлення та підтвердження групи інвалідності, а також вирішення інших питань, в тому числі – огляди вдома важких хворих.

Окрім того, депутати попросили розглянути питання виділеного бюджетного фінансування для підготовки якісних медичних кадрів.

Джерело: Інформаційний портал Сумської міської ради

Поділитися в соціальних мережах: