У Сумах достатньо вакцин для щеплення дітей і дорослих від дифтерії

Лікувально-профілактичні заклади Сум мають у достатній кількості вакцини для щеплення дітей і дорослих від дифтерії.

Торік в Україні ускладнилась епідемічна ситуація з дифтерії: зареєстровано 10 випадків захворювання (у 2017 році не було). Такі реєструвалися у Київській (один), Запорізькій (два), Луганській (три), Чернігівській (чотири) областях. Серед хворих було семеро дорослих і троє дітей.

Аби своєчасно виявити випадки захворювання і не допустити розповсюдження інфекції, важливе раннє звернення за медичною допомогою хворих ангіною та бактеріологічне обстеження їх на наявність збудника дифтерії. Адже початок хвороби часто нагадує ангіну або запалення верхніх дихальних шляхів.

Єдиний спосіб захиститись від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих.

Згідно з календарем профілактичних щеплень, вакцинація дітей проводиться на першому році життя у 2, 4 та 6 та 18 місяців, а ревакцинація – у 6 та 16 років. У подальшому ревакцинація дорослих проводиться у віці 26 років і надалі кожні 10 років.

У лікувально-профілактичних закладах Сум вакцини для безоплатного щеплення дітей і дорослих від дифтерії є в достатній кількості. Для проведення вакцинації необхідно звернутись до сімейного чи дільничного лікаря.

Нагадуємо, що під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіло близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз у шиї. Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему. Ускладнення від дифтерії можуть включати блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м’яза (міокардит), ушкодження нерва (поліневропатія), легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Джерело: smr.gov.ua