У Сумах має бути хоспіс

В.о. начальника відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко заявила про необхідність створення в Сумах відділення хоспісної та паліативної допомоги для хворих у термінальній стадії.
За даними керівника міської системи охорони здоров’я, у Сумах потребували паліативної допомоги в минулому році 823 особи: 566 онкохворих, 170 хворих з інсультами, 63 – з інфарктами, 24 – СНІД. Зараз щодня потрібне введення наркотичних засобів 53 онкохворим.

“В умовах нинішньої системи охорони здоров’я люди з невиліковними захворюваннями та обмеженим прогнозом життя не отримують адекватної паліативної допомоги в лікувальних установах. Тільки до 10% невиліковно хворих отримують допомогу в кінці життя у медичних установах. Як правило, вони помирають вдома наодинці, страждаючи від болю, депресії, інших симптомів хвороби, відсутності необхідного знеболення, належного догляду, соціально-психологічної допомоги, – вважає Олена Чумаченко. – Крім того, ця проблема стосується рідних пацієнта. Часто один з працездатних членів сім’ї змушений припинити працювати для здійснення догляду за хворою людиною. Наявність невиліковно хворої людини в сім’ї викликає ускладнення життєвої ситуації всієї родини і стає причиною важких психологічних і соціальних розладів її функціонування. Тому члени сім’ї також потребують допомоги”.

Внаслідок несприятливих соціально-економічних умов в Україні особливо чутливими до отримання достатньої паліативної допомоги є незахищені верстви населення, а також діти.

Термін «паліативна терапія» походить від латинського слова «раllium» – «вовняний плащ» і означає пом’якшення страждань в кінцевій стадії хвороби і забезпечення хворого необхідної людською підтримкою.

Відділення для інкурабельних хворих (пацієнтів, чия хвороба не дає приводів сподіватися на благополучний результат) має на меті забезпечити їм паліативне (симптоматичне) лікування, підібрати необхідну знеболюючу терапію, надати медико-соціальну допомогу, догляд, психологічну підтримку родичів на період хвороби і втрати близької людини.

Паліативна опіка може успішно здійснюватися за умови співпраці і спільної турботи про невиліковно хворих лікарів, священиків, соціальних працівників, волонтерів, родичів і друзів.

Джерело: dancor.sumy.ua