У Сумах ще одна дитина захворіла на менінгіт

У Сумах на минулому тижні зафіксовано ще один випадок менінгіту у школярів. 

Це 14-й випадок ентеровірусного менінгіту серед дитячого населення, зареєстрований з вересня цього року. Як уточнила  заступник головного лікаря Сумської дитячої міської лікарні Св. Зінаїди Вікторія Бугаєнко, 10-річний хлопчик, учень однієї з сумських шкіл, госпіталізований 4 жовтня. Поки він знаходиться у відділенні анестезіології та реанімації під пильним наглядом медиків. Його стан середньої тяжкості.

Як зазначила заступник головного лікаря, всіх дітей з підозрою на менінгіт направляють до реанімації, тому нічого страшного в цьому немає.

«У реанімації перебувають діти, які потребують не тільки інтенсивного лікування, але й постійного спостереження, де лікар знаходиться цілодобово. Перші кілька діб діти знаходяться в цьому відділенні, їх обстежують. Як тільки відзначається позитивна динаміка, пацієнт з діагнозом «менінгіт» переводиться до неврологічного відділення», – уточнила Вікторія Бугаєнко.

Також станом на 8 жовтня у неврології продовжують лікування п’ятеро дітей, ушпиталені раніше. Їх стан задовільний, дітей готують до виписки. Ще вісім дітей після лікування в лікарні виписали додому. За словами медиків, ентеровірусний менінгіт – це найлегший зі всіх різновидів менінгіту, який характеризується нескладним перебігом і, як правило, не дає ускладнень. Про спалах інфекції, стверджують, теж не йдеться: це сезонне зростання захворюваності, його спостерігають кожні п’ять років. Хворіють діти з ослабленим імунітетом, які мають хронічні захворювання.

Специфічної профілактики, ефективної конкретно проти вірусів Enterovirus, немає. Необхідно дотримуватися загальних для всіх типів інфекційних захворювань профілактичних заходів. Це перш за все дотримання правил особистої гігієни (регулярне миття рук), миття фруктів і овочів, термічна обробка м’яса і риби. А також дотримання питного режиму (вживання кип’яченої або бутильованої води), регулярне вологе прибирання приміщення, провітрювання.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: