У Сумах створюють сучасну психіатричну сліжбу

У Сумах вирішили створити свою психіатричну службу. Йдеться про роботу профільних фахівців в поліклініці і денному стаціонарі.

Як повідомив профільний заступник мера Максим Галицький, організувати роботу міського психоневрологічного диспансеру (до якого потім приєднається і наркологічна служба) планують на базі поліклініки №6, що в Сумах на вул. Привокзальній (колишня лінійна поліклініка). Для цього створили робочу групу, яка вивчить технічні, фінансові та юридичні питання роботи такої служби.

Однак будівля поліклініки на Привокзальній потребує серйозних ремонтних робіт. Там необхідно провести капітальний ремонт і перепланування даху, всіх кабінетів, рентгенографічного та флюорографічного кабінетів, двох ліфтів, систем опалення, водопостачання і каналізації, а також — замінити всі вікна, утеплити фасад і привести в порядок підвальне приміщення.

Щоб визначитися з обсягом робіт і відповідним фінансуванням, міський відділ охорони здоров’я звернувся до бюджетної і профільної комісій міськради з проханням виділити 200 тис. грн. на розробку проектно-кошторисної документації.

Поки ж за амбулаторною допомогою сумчани будуть звертатися в поліклініку обласного психоневрологічного диспансеру. Сьогодні амбулаторно-поліклінічна служба диспансеру тимчасово перебуває в приміщенні обласної лікарні на вул. Троїцькій. Тут же, але в іншому корпусі, розміщується і стаціонарне відділення гострих станів, яке в грудні минулого року перевели сюди з пл. Троїцької (колишньої Свердлова).

Крім того, у планах міської влади — ще відкрити відділення хоспісної та паліативної допомоги.

Робоча група зараз вивчає варіанти відповідних приміщень для таких пацієнтів, які потребують особливих умов догляду, а їхні родичі —  психологічної, духовної і моральної підтримки. Для хворих це повинні бути одно- і двомісні палати (з розрахунку 10 кв. м на людину) з кнопкою виклику медперсоналу, куди їх будуть госпіталізувати, виходячи з їх соматичного та психічного станів, психологічної сумісності і потреби у спілкуванні. Спеціалізовані кабінети і маніпуляційні потрібно облаштувати і для медперсоналу.

Також у найближчій перспективі в Сумах планують відкрити відділення відновного лікування, де надаватимуть реабілітаційні послуги для попередження інвалідності та відновлення втрачених функцій. Для дорослих такий реабілітаційний центр буде на базі поліклініки на вул. Труда, для дітей — у міській дитячій лікарні Святої Зінаїди. Головлікар дитячої лікарні зараз активно займається цим проектом, реабілітологи з Німеччини схвалили наші напрацювання.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: