У Сумській обласній лікарні відкрили новий операційний блок

Хвороби суглобів – проблема не тільки пенсіонерів. Деформація суглоба, – як колінного, так і кульшового (тазостегнового), може виникнути у будь-якому віці. У багатьох випадках єдина надія на нормальне і якісне життя – без жахливих болів і милиць – ендопротезування, коли зруйнований суглоб замінюють штучним.

Після того, як кілька років тому держава припинила централізоване постачання медичних виробів для протезування суглобів, проблемою займаються на обласному рівні. Починаючи з 2016 року, кошти на покупку імплантатів для Сумської обласної клінічної лікарні виділяються з обласного бюджету – їх встановлюють в ортопедо-травматологічному відділенні.

У медзакладі працює підготовлена ??команда під керівництвом обласного ортопеда-травматолога Миколи Яковенчука. Оперативні втручання із заміни колінного і кульшового суглобів проводяться з 2000 року. Не так давно освоєна імплантація плечового суглоба. Ендопротезування – один з провідних напрямків лікарні, причому якість послуги нітрохи не поступається європейським стандартам. Якраз навпаки: ускладнення після втручань становлять лише 1,5%, тоді як в Європі – 4-7%.

За словами головлікаря обласної лікарні Володимира Гороха, сьогодні у черзі щодо заміни колінного і кульшового суглобів чекають понад 700 хворих. 85% – ті, хто потребує встановлення штучного кульшового суглоба, і 15% – колінного. І потреба в імплантатах зростає з року в рік.

“Вартість одного такого протеза коливається в межах 55-60 тис. грн., – продовжує головний лікар. – Тому цільова програма з ендопротезування, прийнята облрадою у 2016 році, дозволяє протезувати хворих за бюджетні кошти. Більш того, ми створили умови для систематичного планового оперативного втручання, оскільки недавно в корпусі №1 був обладнаний новий оперблок (на дві операційні) – спеціально для ендопротезування. Тепер наші фахівці готові оперувати чотири дні на тиждень (крім понеділка). Єдине – потрібна підтримка депутатського корпусу для виділення коштів на покупку імплантатів. Ми розраховували на 5 млн. грн., але на наступну травневу сесію планується виділення 3 млн. Тоді у нас буде можливість закупити близько 50 протезів (40 кульшових і 10 колінних). Звичайно, відразу ми не зможемо задовольнити всіх, але якщо черга зрушиться – вже добре”.

До слова, першим пацієнтом, якому був замінений зношений кульшовий суглоб, був на той час молодий чоловік – працівник «Сумихімпрому», якого вдалося підняти з інвалідного візка. З тих пір він ходить самостійно, працює.

«Всі наші пацієнти, яких вдалося позбавити від виснажливого ??болю і повернути до повноцінного життя, кажуть, що вони заново народилися на світ. Це – найголовніше », – вважає Володимир Горох.

А, як стверджує обласний ортопед-травматолог, ендопротез немає зносу – пацієнти з новим кульшовим суглобом ходять вже більше 10 років. Наприклад, для мешканки Баранівки імплантат – не перешкода, щоб їздити на велосипеді.

Джерело: shans.com.ua