Україна отримала ліки від ботулізму та правця

27

Україна отримала 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну та 200 доз імуноглобуліну проти правця. Про це повідомили у МОЗ.

Ліки європейського виробництва країна отримала як гуманітарну допомогу. Передав їх Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні.

Така кількість доз покриє потребу українського населення на наступні шість місяців.

«Сироватки зберігаються на спеціалізованому складі ДП «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров’я і будуть в найкоротші строки надаватися в разі потреби», — повідомили в МОЗ.

Також Міністерство працює над тим, щоби включити закупівлю медикаментів для лікування хворих на небезпечні інфекційні захворювання, що супроводжуються високим рівнем смертності, такі як дифтерія, правець, сказ, ботулізм, малярія, в централізовані державні закупівлі вже цього року.

До слова, цього року на ботулізм в Україні захворіли 108 людей та було зареєстровано 13 випадків правця.

Нагадаємо, у серпні в обласній дитячій лікарні від правцю померла 5-річна дівчинка з Лебединщини. За інформацією лікарів, дитина не мала щеплення від жодної інфекції. Напередодні вона поранила ногу, коли грала на подвір’ї.

У червні до обласної інфекційної лікарні був доставлений 38-річний фельдшер із Недригайлова, який, посмакувавши в’яленої риби, підхопив ботулізм. Три дні лікарі боролися за життя чоловіка, але врятувати його не вдалося. Хворому ввели чотири дози лікувальної протиботулістичної сироватки.

Поділитися в соціальних мережах: