Універсальна вакцина від грипу успішно пройшла перші випробування

Технологія стенфордських вчених може покласти край щорічній модифікації вакцин в спробі вгадати, який штам вірусу набуде поширення. Вона вже довела ефективність в доклінічних дослідженнях.

Ідея універсальної вакцини прийшла в голову аспіранту на ім’я Пейтон Вайденбахер під час наукового семінару, де вчені обговорювали можливості використання моноклональних антитіл. Ці антитіла модифікуються для таргетної атаки на певні молекули. Вайденбахер вирішив застосувати принцип методики для білків вірусу грипу, повідомляється на сайті Стенфордського університету.

Технологія передбачає прикріплення високоспецифічного моноклонального антитіла до білка вірусу грипу. Він створює своєрідний покрив, який буде невидимий для імунної системи. Його видалення залишає видимою тільки крихітну частину білка, що дозволить імунним клітинам вчитися розпізнавати і атакувати ціль.

“Доклінічні дослідження показали, що тварини, які отримували цей майстерно замаскований білок демонстрували імунну реакцію і на інші штами грипу. При цьому група тварин, що отримала стандартну вакцину, погано реагувала на інші штами”.

Автори визнають, що потрібно ще багато працювати, щоб зробити імунну відповідь більш конкретною. Команда сподівається усунути труднощі в наступних етапах експериментів на тварин них моделях.

Британські вчені також розробляють універсальні ліки від грипу. Вони направлені на рецептори клітин, через які вірус потрапляє в організм.

Джерело: hightech.plus