В Сумах люди незадоволені медичною реформою

19 лютого біля поліклініки №4, що в Курському мікрорайоні, зібралося близько 200 людей, аби висловити незгоду з прийдешньою реорганізацією.

Люди бояться, що у контексті медичної реформи вони можуть залишитися без медичної допомоги, оскільки закриють поліклініку №4. У планах влади — створення двох центрів надання первинної медико-санітарної допомоги: один уже функціонує на базі поліклініки №3; другий розміститься в будівлі колишньої залізничної поліклініки на вул. Привокзальній. Перший, куди мають намір підпорядкувати всі поліклініки по один бік Псла, у тому числі й №4, буде обслуговувати жителів правого берега, другий – лівого.

На зустріч з людьми приїхали заступник мера Максим Галицький і виконуюча обов’язки начальника відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко. Вони запевняли мітингувальників, що поліклініка №4 функціонуватиме, як і раніше, а на вулиці Іллінській перебуватиме тільки керівництво установи.  Але і пацієнти, і медики словам чиновників не надто вірять: медики побоюються скорочень, а пацієнти вважають, що це позначиться на якості послуг, оскільки, хоч сімейні лікарі нібито залишаються на місці, невідомо, де будуть розміщуватися вузькопрофільні спеціалісти.

Попередній варіант планування передбачав створення у Сумах не двох, а чотирьох центрів первинної медико-санітарної допомоги, у тому числі й на базі поліклініки №4. Тож повернутися саме до цього варіанту вимагають від міської влади учасники мітингу.

Поділитися в соціальних мережах: