В Україну надійшла перша партія препарату від раку молочної залози

Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) поставила в Україну першу партію закупленого за кошти держбюджету препарату від раку молочної залози з діючою речовиною трастузумаб.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, перші 1500 флаконів трастузумаба вже почали постачати в регіони країни. Місцеві департаменти охорони здоров’я найближчим часом розподілять препарат по медзакладах згідно з поданими заявками.

Протягом місяця в Україну прибуде ще більш як 13 тисяч флаконів трастузумаба.

Крім того, найближчим часом планується закупівля ще 65 тисяч флаконів трастузумаба, що дасть можливість забезпечити потреби в препараті на 100%.

“Якщо раніше держава забезпечувала цим препаратом до 15% пацієнток із раком молочної залози, то цього року вперше планується покрити заявлену потребу на 100%”, – повідомляє МОЗ.

У МОЗ наголошують, що за допомогою ПРООН Україна закупила препарат для лікування раку молочної залози за рекордно низькою ціною.

“Раніше ліки з діючою речовиною трастузумаб закуповувалися за ціною $490 за флакон. Тепер закупівлі через міжнародні організації дозволили отримати втричі нижчу ціну – $155. Це означає, що доступ до безкоштовного лікування отримає в рази більше пацієнтів”, – повідомляє прес-служба відомства.

За інформацією МОЗ, закуплений препарат схвалений у країнах із суворою регуляторною системою, його закуповують, зокрема, Німеччина, Франція, Австрія, Швеція та ін.

Препарат застосовується для лікування раку молочної залози як раннього, так і метастатичного, з підвищеною експресією HER2. Діюча речовина трастузумаб припиняє ріст і призводить до загибелі клітин пухлини.

Як повідомлялося, з 2015 року і донині закупівлю ліків і медвиробів за державними програмами за кошти держбюджету здійснювали три міжнародні організації – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) і британське закупівельне агентство Crown Agents.

МОЗ 25 жовтня 2018 року зареєстрував ДП “Медичні закупівлі України” (МЗУ) – централізоване агентство медичних закупівель, що спеціалізується на закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. МЗУ отримали статус центральної закупівельної організації та почнуть роботу із закупівлями на основі рамкових угод, що значно полегшить роботу регіональних замовників.

Джерело: interfax.com.ua

Поділитися в соціальних мережах: