В Україну поставлять близько 500 тис. доз вакцин проти грипу

В Україну орієнтовно в жовтні поточного року поставлять близько 500 тис. доз вакцин проти грипу, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я з посиланням на представників виробників вакцин, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, такий термін зумовлений тим, що цього року Всесвітня організація охорони здоров’я пізно надала штамовий склад вірусів виробникам вакцин.

У МОЗ зазначили, що спрощений електронний механізм подання реєстраційної форми для вакцин проти грипу, впроваджений Державним експертним центром, сприятиме прискоренню їх надходження.

Вакцину можна буде придбати в аптеках власним коштом і отримати щеплення у лікаря, а також купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, учителів, дітей до п’яти років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями.

Одне щеплення знижує ризик захворюваності та важкого перебігу хвороби протягом усього сезону.

Зауважимо, щороку в Україні реєструють близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з яких становлять захворювання на грип та ГРВІ. Протягом минулого епідсезону від грипу померли 64 людини, зокрема 12 дітей.

Поділитися в соціальних мережах: