Вакцинація проти кору: життєва необхідність

Відділ охорони здоров’я наголошує, що для запобігання захворюваності на кір необхідно вакцинувати дітей.

Імунопрофілактика проти кору проводиться в 1 рік, ревакцинація у 6 років. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу і отримайте безоплатне щеплення якомога швидше. Вакциною забезпечені усі лікувальні заклади міста.

Торік у Сумах вакциновано 88,6% дітей. Протягом січня уже щеплено 27% від підлягаючих вакцинації у 2018 році. За останній тиждень вакциновано 598 осіб.

Якщо серед дорослих є молоді люди віком до 30 років, які не щеплені від кору та не хворіли на кір, краснуху або паротит, їм необхідно терміново вакцинуватися. Оскільки щеплення дорослих не передбачено календарем щеплень, то вакцину доведеться покупати самостійно. Спочатку треба звернутися до свого дільничного терапевта чи сімейного лікаря, який проведе медичний огляд та випише рецепт на вакцину. Потім закупити вакцину в аптеці, доставити у лікувальний заклад у сумці-холодильнику протягом 2 годин і вакцинуватися.

Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Зараз на замовлення МОЗ ЮНІСЕФ організує прискорену доставку вакцини від кору. Поставка буде здійснена в три етапи: перша доставка – 220 тисяч доз вакцини – очікується у кінці лютого, друга поставка – 800 тис. доз вакцини КПК – планується на кінець березня, третя – 77 600 доз КПК – має прибути наприкінці травня. У другій половині 2018 року ЮНІСЕФ також поставить 901 400 доз вакцини КПК.

До цього часу потребу країни у вакцині проти кору покриють додаткові поставки, що прибудуть у лютому, березні і травні.

За даними МОЗ України захворюваність на кір стрімко зростає. За перший місяць 2018 року на кір захворіли 3554 людини – 1165 дорослих і 2389 дітей, чотири особи померли. Випадки захворювань виявлені уже в усіх областях.

Найбільше людей захворіли в Івано-Франківській (804), Одеській (640), Закарпатській (549), Чернівецькій (444), Львівській (242) областях.

У нашому регіоні зареєстровано сім випадків кору торік і два випадки у поточному році. До речі, захворіли дорослі у Краснопільському районі.

Джерело: regionews.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах: