Вакциною проти кору Україна забезпечена, запевняють у МОЗ

У регіони почала надходити вакцина від кору, паротиту та краснухи (КПК), – повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я. 220 тисяч доз буде направлено в усі області України, і перш за все – у Закарпатську, Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Миколаївську, Одеську, Київську області та місто Київ.

Нагадаємо, що, відповідно до графіку поставок, нова партія мала прибути в Україну лише у квітні. Проте, зважаючи на ріст охоплення вакцинацією проти кору дітей і, відповідно, більше використання вакцини, Міністерство охорони здоров’я замовило прискорену доставку вакцини КПК.кір

Вакцина, закуплена за кошти держбюджету, надійшла в Україну на два місяці раніше запланованих термінів завдяки успішним переговорам ЮНІСЕФ з постачальником для забезпечення нагальних потреб державної програми імунізації у контексті спалаху кору.

Загалом цього року в Україну доставлять більше 2 мільйонів доз вакцини проти кору. Цієї кількості буде достатньо для проведення щеплень проти кору всім віковим групам дітей, які цього потребують. Наступна поставка вакцини проти кору – 800 тис. доз КПК – планується на кінець березня.

Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. 2 дози вакцини КПК захищають від кору: згідно з календарем профілактичних щеплень в Україні, у 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а у 6 років — планову ревакцинацію. У середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.

МОЗ закликає батьків вчасно вакцинувати своїх дітей відповідно до календаря щеплень, і надолужити щеплення, якщо вони були пропущені за графіком.

Джерело: kmu.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах: