Вже 8 сумчан захворіли на кір

За повідомленням відділу охорони здоров’я Сумської міської ради минулого тижня зареєстровано вісім випадків захворювання на кір, з них сім дорослих та одна дитина.

Дорослі перебувають на стаціонарному лікуванні у міській клінічній лікарні № 4, дитина – у міській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди.

Випадки захворювання на кір у місті почали реєструватися з 3 квітня поточного року. Всього зареєстровано 39 випадків (31 дорослий та вісім дітей). У 27 осіб кір уже підтверджено лабораторно, інші дообстежуються.

Сімнідцять осіб (із 31 дорослого), що захворіли на кір, або не мали щеплення від хвороби, або про них були відсутні дані. Одна особа мала одне щеплення, 13 осіб – два. Із восьми дітей не щепленими виявилися п’ять осіб, три особи мали два щеплення. На кір хворіють переважно нещеплені особи, щеплені переносять хворобу у більш легкій формі.

Відділ охорони здоров’я звертає увагу батьків: якщо дитині скоро виповниться 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря. Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) за графіком, або не пам’ятаєте, коли і які щеплення робили, необхідно звернутися до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Зробити щеплення безкоштовно та отримати пропущені дози вакцини можуть всі діти до 18 років.

Особам, які контактували з хворими на кір і відчули нездужання, необхідно обмежити контакти з іншими людьми, викликати лікаря додому, не ходити на роботу та  навчання, адже кір розповсюджується повітряно-крапельним шляхом.

Нагадаємо, в Україні з початку року на кір захворіли 28 185 людей – 11 437 дорослих і 16 748 дітей. Всього з початку року від ускладнень кору померло тринадцять людей: дев’ятеро дітей і четверо дорослих.

Джерело: smr.gov.ua

 

 

Поділитися в соціальних мережах: