«Здоровий пацієнт — проблема для лікаря», — вважає доктор Комаровський

Перед лікарями, які працюють в Україні, стоїть завдання виявити у пацієнта хворобу, призначити лікування і отримати подяку від пацієнта і відсоток від працівника аптеки, зазначив педіатр Євген Комаровський.

«Наше суспільство вирішило, що лікарю не потрібно платити зарплату. Погодьтеся, ті €100, які отримує лікар щомісячно як зарплату, і зарплатою щось не назвеш. Фактично лікарі в Україні працюють безкоштовно, а перед кожним з них (як і перед учителем, суддею, поліцейським чи чиновником) стоїть завдання: виявити у пацієнта хворобу, призначити лікування, отримавши при цьому вдячність від пацієнта, а також певний бонус і відсоток від працівника аптеки. Іншими словами, в нашому суспільстві вибудувана медична модель, при якій здоровий пацієнт лікареві не потрібен», — заявив він.

За словами Комаровського, в Україні «геть відсутня культура турботи про своє здоров’я».

«Хіба нас цьому вчать? Ні. Щоб людина усвідомлено підходила до питань здоров’я, вона з дитинства повинна бачити, як піклуються про свій організм її мама і тато. Тоді це буде сприйматися людиною на рівні інстинктів», — вважає педіатр.

Джерело: gordonua.com

Поділитися в соціальних мережах: