Чуйківські школярі та вихованці дитсадка отримали ласощі від депутата

У Ямпільському районі на пленарному засіданні шостої сесії Дружбівської міської ради восьмого скликання нещодавно було розглянуто питання «Про створення опорного навчального закладу та припинення шляхом реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів».

Депутати першої , і поки що єдиної громади на Ямпільщині, прийняли рішення створити опорний заклад – Дружбівський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад на базі школи №1.

Таким чином, громада має відтепер у структурі освіти одну опорну школу і дві філії: Дружбівську 1-2 ступенів та Чуйківську 1 ступеня.

Зрозуміло, що вчителі сільської школи стурбувалися не на жарт подальшою долею закладу та й своїми власними перспективами. До депутата обласної ради Костянтина Товстухи почали надходити усні, письмові звернення з проханням роз’яснити ситуацію під час відвертої розмови з колективом.

Депутат, коли до нього звертаються обранці, та ще й колективом, реагує, по можливості, дуже швидко. Тому 25 квітня він уже був з робочим візитом у школі і запросив з собою Дружбівського міського голову Євгена Харитонова та сільського старосту Олега Чернова.

До школярів Костянтин Товстуха, як правило, завжди приїздить з подарунками. І цього разу попросив педагогів передати школярам і дитсадківцям солодощі, на що вчителі відреагували оплесками.

А за приємним вступом до зустрічі, настав час відвертих запитань і не менш відвертих відповідей.

У навчальному закладі, говорили виступаючі, навчається зараз 25 учнів і виховується 22 дитини дошкільного віку. З ними постійно працюють 9 вчителів та 2 вихователя. Не враховуючи технічних працівників.

“Це люди села, які мають постійну роботу”, – говорить директор школи Лариса Євдокименко, – і годують сім’ї. Ніяк не можна залишити їх без заробітку на життя.

Костянтин Олександрович заспокоїв присутніх, сказав, що створюючи опорну школу в Дружбі, депутати передбачили вирішення цієї проблеми. Хтось з сільських вчителів піде на заслужений відпочинок і його місце займуть молодші колеги. Підвезення дітей до Дружби буде організоване стовідсотково, шкільний автобус курсуватиме регулярно, і дехто з молодих вчителів матиме можливість працювати у місті.

Дружбівський міський голова Євген Харитонов зазначив, що у сільській школі є класи, де навчається 2-3 учня. Нема 6-7-9 класу. Якість навчання у опорній школі безсумнівно буде вищою. І не тільки тому, що технічна оснащеність (комп’ютеризація, тощо) у опорній школі значно краща, сам процес навчання підтягується в Дружбі до вищих стандартів, яких вимагає сучасне життя. І все це піде тільки на користь сільським дітям.

До речі, тут же під час зустрічі одна з ветеранів-педагогів звернулася до старости села Олега Чернова з проханням, коли вона піде на заслужений відпочинок, щоб на її місце поставили молоду вчительку, котру чекає єдине заплановане на школу скорочення. Гуртом згодились, що це питання під силу вирішити директорові.

-Зрозуміло, – сказав на прощання вчителям Костянтин Товстуха, – сільські школи – осередок всього активного життя на селі, його майбутнє. Треба всіма силами боротися за їх збереження і за підтримку сільського вчителя. Що ми й робитимемо спільними зусиллями.