ДИРЕКТОР «МІСЬКСВІТЛА»: УСІ ПЕРЕВІРКИ — ЦЕ ПОЛІТИЧНА ГРА, У ЯКОЇ Є ЗАМОВНИКИ

Керівник КП ЕЗО «Міськсвітло» Микола Пархоменко, якому закидають купівлю ламп на підприємстві за завищеними цінами, на сайті мерії зробив офіційний коментар із цього приводу.

«Заводи-виробники працюють тільки з «живими» коштами. Тобто кошти — а потім матеріал, і якщо вони здійснюють відстрочку платежу, то тільки тим підприємствам, котрі працюють як їх представники чи є постійними, перевіреними часом клієнтами, з об’ємними оптовими закупівлями. КП ЕЗО «Міськсвітло» СМР до таких не належить», – повідомив Микола Пархоменко.

Він розповів, що принцип роботи з бюджетними коштами передбаченими для поточної експлуатації та обслуговування системи зовнішнього освітлення міста такий: КП ЕЗО «Міськсвітло» СМР напочатку знаходить і домовляється з постачальником про надання без авансу матеріалів, які встановлює в мережі зовнішнього освітлення, потім надає відомості про виконані об’єми робіт до Департаменту інфраструктури міста. Останній погоджує кошти для проплати в Департаменті фінансів, економіки та бюджетних відносин, потім ці кошти перераховуються в Держказначейство.

Після додаткового отримання підтвердження від Департаменту інфраструктури міста Держказначейство переводить кошти на рахунок КП і тільки тоді проводиться сплата за надані матеріали. У найкращому випадку це місячний термін. А якщо згадати можливості Держказначейства до 2015 року, то цей період становив і більше ніж півроку.

Тобто, пояснює директор КП, такі «клієнти» для виробника матеріалів — невдале капіталовкладення, а якщо зважити на нестабільність на валютному ринку, то взагалі збитковий варіант. Тому для роздрібного придбання матеріалів після моніторингу цін по місту залучаються підприємства, котрі можуть забезпечити матеріалами в найкоротший час та по першій вимозі в необхідних об’ємах. І в цьому випадку недоречно рахувати прибутки постачальника, не враховуючи їх ризики в часі від таких операцій.

«КП встановлює лампи від прямого представника торгівельної марки в Сумській області Е. NЕХТ. (крім ламп розжарювання). Кожен може зайти в Інтернет та порівняти роздрібну вартість електроламп із закупівельною ціною. Якщо задати в пошуці «Найдешевші лампи ДНаТ», то всі можуть на власні очі пересвідчитися в їхній вартості.

І хочу зазначити що «оце диво», яке відбувається під назвою «перевірка розтрати бюджетних коштів на Міськсвітло», яке широко транслюється на різних каналах телебачення, радіо та сторінках друкованих ЗМІ – це політична гра, у якої є замовники і є виконавці – не більше», — наголосив Микола Пархоменко.

Нагадаємо, посадовець ініціював перевірку Фінансовою інспекцією закупівель на підприємстві. Крім того, КП перевірятиме і тимчасова депутатська комісія.

Поділитися в соціальних мережах: