Екс-губернатор назвав умови, без яких неможлива децентралізація на Сумщині

yup_efir_sts

В ефірі програми «Даю слово» Соціального телебачення Сумщини (СТС) екс- губернатор Юрій Чмирь розповів про три аспекти, за яких децентралізація у Сумській області буде раціональною.

«Ми обговорюємо дуже важливе питання – децентралізації, яким чином зробити так, щоб території розвивалися. На моє глибоке переконання, розширення повноважень органів місцевого самоуправління дасть поштовх до розвитку територій. І об’єднання громад, які б дискусії не відбувалися, повинно пройти згідно із Законом… Проте, — акцентує екс-очільник, — у процесі децентралізаціїтреба індивідуально підходити до кожного населеного пункту, враховуючи умови життя громад».

На переконання політика, децентралізація матиме успіх, якщо зважити на три аспекти: освітянський, медичний та інфраструктурний.

«Важливо враховувати освітянський аспект: наповнення шкіл, підвіз учнів, забезпечення матеріальною базою навчальних закладів. Не менш суттєвий медичний напрямок – щоб амбулаторії мали сучасний рівень надання послуг. І третє – це наявність інфраструктурних об’єктів, у тому числі житлово- комунального господарства. За виконання трьох умов децентралізація на Сумщині отримає підтримку серед населення, а значить – буде дієвою».

Нагадаємо, що в Україні реформа децентралізації стартувала в 2014 році. Нововведення передбачає передачу повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування. Серед етапів децентралізації — зміна адміністративно-територіального устрою та укрупнення місцевих громад, як наслідок, розширення повноважень та фінансових можливостей останніх.

Щодо зміни системи управління на Сумщині – нині область серед аутсайдерів. Донедавна, коли йшлося про створення об’єднаних територіальних громад, така в області функціонувала лише одна. У серпні-вересні їх кількість зросла до 15 із 49 включених до проекту розпорядження схваленого обласною радою.

Поділитися в соціальних мережах: