Газові баталії по-білопільськи продовжуються: 38 позовів із одного будинку і суддя, яка взяла самовідвід

Фото УКРОП Сумщина.

«Гаряче» засідання відбулося 27 січня у залі Білопільського районного суду: 47 позовів одночасно подали мешканці з багатоповерхівки № 2, що по вул. Супруна.

Люди прийшли до суду, аби захиститися від встановлення загальнобудинкового лічильника газу. Цього разу за кваліфікованою юридичною підтримкою вони звернулися до Сумського осередку «Українського об’єднання патріотів – УКРОП»

Історія почалася в серпні минулого року, коли на дверях 50-квартирного будинку з’явилося повідомлення від «Сумигазу»: будуть встановлювати загальний лічильник. Мешканці висловили незгоду. Тоді їм припинили газопостачання, за офіційною версією, «у зв’язку із проведенням планово-технічного обслуговування системи». Однак самі люди переконані, що так їх покарали за спротив. Але мешканці будинку не здались. Зібрали підписи, визначилися із загальною позицією – вимагають встановлення індивідуальних квартирних лічильників, бо мають таке право за законом – і пішли до суду: троє людей зі всього будинку. Суд справу розглянув, але із зауваженням, що рішення буде стосуватися не колективу, а конкретно кожного окремо споживача із цих трьох позивачів.

Бідопільський районний суд вимоги містян задовольнив, підтвердивши, що їхні права з боку «Сумигазу» були порушені. Однак, газовики подали апеляцію і в обласному центрі Апеляційний суд Сумської області людей не підтримав – скасував ухвалу суду першої інстації, ставши таким чином на захист «Сумигазу».

Втім, люди не здалися, і мешканці інших квартир того ж будинку знов підготували позови. А для того, щоб не повторювати помилок попереднього судового процесу, під час якого не дуже вміло захищали самі себе, звернулися за допомогою до Сумських укропівців.

Тож до суду у цій масштабній справі за 38 позовами проти «Сумигазу» вони прийшли разом із представниками Українського об’єднання патріотів та адвокатом УКРОПу. Засідання відбулося, але суддя взяв самовідвід. Тепер розгляд справи відбудеться після того, як комп’ютер визначить іншого суддю шляхом випадкового жеребкування.
Адвокат УКРОПу переконаний, що хоч боротьба з монополістами «Сумигазом» не з легких, та довести правоту людей і те, що газовики порушують іхні права і ставлять у нерівне становище, можливо.

Фото УКРОП Сумщина.

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: