Конотопський УКРОП виступив за виділення бюджетних коштів на розвиток міського комунального транспорту

Фото УКРОП Сумщина.

Напередодні у райцентрі Сумської області «маршрутники» запропонували місцевій владі погодитись на підвищення вартості проїзду.

Після того як мерія не погодилась на це, а найбільший місцевий перевізник декілька днів не випустив у рейси мікроавтобуси, управління економіки Конотопської міськради розірвало з ним договори. Депутати ж на сесії 26 січня виділили 2,5 мільйони гривень комунальному перевізнику на закупівлю нових автобусів. За словами голови фракції УКРОПу в Конотопській міськраді Віталія Гланца, бюджетна підтримка комунальників має сприяти демонополізації пасажирських перевезень і убезпечити містян в подальшому від цінового диктату приватного бізнесу.

«По-перше, Конотопський УКРОП виступає проти ідеї власників маршрутних таксі підвищити вартість квитків. Такий крок не є економічно обгрунтованим, зважаючи на рівень цін на пальне та інші витрати перевізників. Більше того, наші розрахунки показують, що і нинішні три гривні за проїзд – це завищена ціна. А по-друге, типову для українських міст проблему монополії «маршрутників» можна розв’язати тільки розвиваючи комунальний транспорт. В нинішніх реаліях це насамперед збільшення кількості рухомого складу, тож на сесії міськради ми голосували за виділення грошей для цього», – коментує ситуацію укропівець.

Нагадаємо, у Конотопі перевізники хотіли підвищити вартість проїзду з трьох до п’яти гривень. З 21 січня у районному центрі не працювали маршрутні таксі. Два дні містяни могли користуватися лише комунальними трамваями та автобусами, що спонукало місцеву владу терміново шукати шляхи вирішення виниклої проблеми.

Поділитися в соціальних мережах: