Медики та пацієнти у Глухові скаржаться на недолугість місцевої влади

Медики та пацієнти у Глухові скаржаться на недолугість місцевої влади
Депутат Сумської облради Марія Коняєва (фракція Партії УКРОП) передала у Верховну Раду звернення медиків та пацієнтів, які занепокоєні недолугістю впровадження медичної реформи у Глухові.
До укропівки звернулися лікарі та медичні працівники, що нарікають на брак фінансування і умови, в яких на базі Глухівської міської поліклініки наразі функціонує первинна медико-санітарна допомога.
«Після так званої реформи в поліклініці на першому поверсі створюють кабінети всторинного рівня, а на другому — первинного, тобто сімейні лікарі, і педіатри. Разом з людьми похилого віку, гіпертоніками, онкохворими, людьми з нежиттю та грипом змушені поруч чекати на допомогу люди з дітьми, новонародженими, школярами. Це неприпустимо», — розповідає Марія Коняєва.
На запрошення парламентарів з профільного парламентського комітету Марія Коняєва детально описала спектр проблем глухівської медицини, щоб їхнє вирішення винести на всеукраїнський рівень. На переконання депутата, місцева влада неспроможна самотужки впоратись з реформуванням галузі через недостатню фаховість.
«Візьмемо, наприклад, ази медичної реформи: сімейні лікарі, що надають первинну медико-санітарну допомогу населенню, повинні працювати якомога ближче до пацієнтів, їхні кабінети мають розташовуватися в тих районах, де мешкають люди, а не в центрі міста — щоб було зручно і не виникало тисняви та черг. Це чітко прописано в урядовому Положенні. Натомість маємо протилежне. І таких нюансів — ціла купа», — розповіла Марія Коняєва парламентській колезі Ірині Констанкевич з міжфракційного об’єднання «УКРОП».
У свою чергу пані Констанкевич запевнила однопартійку, що донесе до відома сесійної зали і членів профільного комітету голос глухівчан.
«Реформа — це не зміна табличок лікарняних кабінетів. Її мета — поліпшити якість медичного обслуговування, а не створити додаткові незручності. Ми опрацюємо реальний досвід змін у Глухові і зробимо відповідні висновки», — коментує народний депутат.
2455
comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: