Монополісти-шантажисти: на Сумщині свавільно відключають електрику

22

У Ворожбі енергетики позбавили електроенергії два багатоквартирні будинки. Після того, як в ситуацію втрутилися представники «Українського об’єднання патріотів — УКРОП», постачання електроенергії тимчасово поновили.

В проблемі на місці розбирався депутат Сумської обласної ради Андрій Кисіль разом з юридичною службою УКРОПу. Як розповіли мешканці будинків по вул. Перемоги, 6/8 та 8/2, Білопільська РЕМ вимкнула світло, посилаючись на нібито зношені внутрішньобудинкові електромережі. Насправді ж, кажуть люди, справа не в мережах, а в намаганнях енергетиків встановити загальні на кожен під’їзд лічильники комунальної електроенергії — але не за рахунок підприємства, а за рахунок ОСББ або ЖЕКів.

«Таким чином, приватна компанія — обленерго — фактично шантажує людей, нав’язуючи їм свої умови. Це якесь повернення у лихі дев’яності. Але мешканців будинку, які є споживачами електрики і мають у квартирах індивідуальні лічильники, а також не порушують законні договори з обленерго і вчасно сплачують за електрику, не повинно взагалі обходити питання загальних лічильників електроенергії. Якщо компанія-монополіст хоче додаткових гарантій обліку електрики — це їхня справа. Нехай за власний кошт встановлюють. А так маємо ситуацію, коли під надуманим приводом вимикають електроенергію в будинку, де живуть літні люди», — коментує Андрій Кисіль.

18

Після того, як укропівці зустрілися з керівництвом Білопільського РЕМ, електропостачання було відновлено.

«Це незаконно — відключати електрику тим, хто за неї справно платить. Якщо не доведено, що хтось у під’їзді краде струм, так само. А змушувати людей брати собі на баланс ніби-то «безхозні» внутрішньобудинкові мережі — взагалі свавілля з боку обленерго. Ми цього не допустимо», — говорять в юридичній службі Сумського УКРОПу.

Тим часом ворожбяни, яких було незаконно позбавлено світла в домівках, за допомогою юристів-укропівців склали акт-претензію на адресу обленерго. У понеділок, 26 червня енергетикам будуть виставлені штрафні санкції згідно умов чинних договорів.

Поділитися в соціальних мережах: