Сумські радикали побували у зоні відчуження

Напередодні 31-ої річниці Чорнобильської катастрофи сумські радикали зробили екскурс у зону відчуження.

На екскурсії побували голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Сумській обласній раді, голова Асоціації регіональних ЗМІ Сумщини Наталія Калініченко, депутати Білопільської міської ради від РПЛ Богдан Калініченко та Сергій Муха, член виконкому Білопільської міської ради від РПЛ Руслан Боровик, член РПЛ Олександр Вовк.

«Перш ніж розпочати екскурсію, — розповідає Наталія Калініченко, — ознайомилися з правилами поводження під час перебування в зоні відчуження. Серед них такі: не їсти на свіжому повітрі, не сидіти на лавочках чи землі, не пити води з водойм, не ходити там, де є мох, бо він накопичує в собі радіацію, тощо. І тільки тоді, підписавшись, рушили в путь».

Екскурсія в тридцятикілометрову зону відчуження ЧАЕС – чудова можливість провести паралелі між реальною картиною та почутим. Радикали не тільки сам Чорнобиль побачили: побували біля нового конфайнменту над «Саркофагом», під яким у 1986 році було заховано рештки зруйнованого вибухом 4-го енергоблоку АЕС; ознайомилися з одним із найсекретніших в СРСР об’єктом «Чорнобиль-2″, радіорелейні радари якого контролювали повітряний простір майже всієї земної кулі; пройшлися покинутими селом Залісся та містом енергетиків Прип’ять.

Народна обраниця Наталія Калініченко переконана, людям, зокрема ліквідаторам аварії, потрібна наша увага: «Найменше, що ми можемо зробити для цих людей, — забезпечити виконання програм щодо забезпечення соціальних гарантій для ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Депутати обласної ради цього річ вже затвердили виділення коштів на лікування та медичне обладнання цієї категорії громадян. Як повідомили в Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, на чергову сесію обласної ради будуть внесені доповнення до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-21 роки, а саме її доповнено розділом, яким передбачено соціальний захист чорнобильців та використання для цього коштів з бюджетів всіх рівнів для надання додаткового фінансування пільг, передбачених державними програмами».

Поділитися в соціальних мережах: