Сумський губернатор Клочко — на останньому місці серед регіональних керівників

Очільник Сумської ОДА Микола Клочко посів останнє місце у рейтингу успішності українськіх регіональних керівників.

Станом на 1 січня минулого року борги по зарплаті в області складали 71,9 млн грн.. За рік і сім місяців ця сума зросла до 86,5 млн грн., або до  405,5 грн. в перерахунку на одного працівника — найгірший результат серед всіх мирних регіонів.
Замість того щоб займатися вибиванням боргів з директорів і власників підприємств, в ОДА воліють ганяти інформаційну хвилю, розповідаючи про «скорочення» заборгованості на кінець поточного місяця в порівнянні з його початком, хоча наявність такої «позитивної» динаміки всього лише показує, коли чергову зарплату отримали працівники найбільшого в області підприємства — ПАТ «Сумське науково-виробниче об’єднання».

Так було і в нинішньому серпні, коли про «досягнення» розповіла заступник Ірина Купрейчик: «Обласна державна адміністрація здійснює моніторинг стану погашення боргів по зарплаті щотижня, тримаємо на контролі ситуацію на кожному підприємстві».

Друга велика біда Сумщини — триваюче падіння промисловості: на 11,7% за шість місяців і на 11,4% за сім порівняно з аналогічними періодами минулого року, це також найгірший результат серед всіх регіонів. В тому числі машинобудування на чолі з згаданим ПАТ «СНВО» показало падіння на 19,7%.

За обсягами сільгоспвиробництва область була в шістці відстаючих за півроку і у п’ятірці за сім місяців — падіння відповідно на 1,3 та 3,7%. Звідси і другий найгірший результат за динамікою зарплати — у січні-липні вона зросла всього лише на 2,9%.

Також Сумщина потрапила в двійку найгірших по динаміці сфери послуг і допустили найбільше зростання цін, у трійку — з найбільшою часткою працівників, переведених на неповний робочий тиждень, у четвірку за динамікою будівництва. Нарешті, область має саму високу смертність населення та третя знизу по народжуваності.

klochko16

Джерело: depo Суми

 

Поділитися в соціальних мережах: