В гуртожитках мешкають «не такі» сумчани?

52

Сумчани, що мешкають на вул. Курська, 133, уже декілька років оббивають пороги владних кабінетів з проханням звернути увагу на їх будинок і допомогти вирішити побутові проблеми. А проблем накопичилось чимало.

По перше, будинок має статус гуртожитку. Згідно чинного законодавства надання комунальних послуг у гуртожитки має певні відмінності, що грають не на користь їх мешканців. Колись ця будівля належала заводу Центроліт і згідно прийнятого СМР рішення, мала бути передана на баланс міста.

«Майже усі жителі працювали, або працюють на «Центроліті». Завод надавав і кімнати для проживання. У міській раді, нам сказали, що начеб то тепер будинок належить місту, але для нас нічого не змінилося. Як не проводилися останні 10 років ремонтні роботи, так і не проводяться», — говорить мешканець гуртожитку Володимир.

Активісти міської організації УКРОП, разом з мешканцями, провели обстеження будівлі, склали перелік нагальних питань і взялись за їх вирішення.

«Я, як працівник Сумського НВО, розумію обурення своїх колег з «Центроліту». За надання усіх комунальних платежів вони платять з розрахунку за кв. метр площі. Ви тільки вдумайтесь, за спожиту електроенергію – за квадратний метр загальної площі!», — зазаначає громадський експерт від УКРОПу Володимир Швець.

54

«А ще ж і лічильник питної води відсутній більше року. Як зняли на перевірку, так і не повернули. От і приходять щомісяця захмарні рахунки за воду» — додає УКРОПівець Ткаченко Олександр.

За прибудинкову територію взагалі нічого казати. Нагромадження вибоїн та бугрів язик не повернеться назвати проїзною частиною, чи тротуаром. Видно не скоро «євродвори» дійдуть до гуртожитків.

«Найбільше обурення у нас викликає позиція депутата міської ради по нашому округу Дмитра Хандуріна, який на кожному стовпі наклеїв звіт про свою роботу і відчитався про капітальний ремонт даху та мереж водопостачання у нашому будинку. Ми звернулися у департамент інфраструктури, дійсно минулого року кошти на ремонт даху виділялись, але роботи так і не були виконані» — скаржиться мешканка гуртожитку Наталія.

Після обстеження гуртожитку, команда наших експертів склала дефектний акт та план проведення першочергових робіт.

«Перш за все ми зосередемо свої зусилля на відновленні роботи лічильника води, встановлення індивідуальних лічильників електроенергії. На другому етапі буде вирішене питання ремонту покрівлі та внутрішньо дворової дороги» — підсумував результати зустрічі активіст Сумського УКРОПу Олександр Гриценюк.

Поділитися в соціальних мережах: