В «Укрпошті» пояснили, що ніякого відношення до махінацій з коммайном не мають

7

Нещодавно увагу місцевої влади привернули ряд комунальних приміщень, які, на думку чиновників, використовуються не за призначенням і є складовими в одній із корупційних схем, що пов’язані з нерухомістю.

Департамент забезпечення ресурсних платежів звернувся з заявою до СБУ з проханням перевірити документи для процедури приватизації цих приміщень, виготовлені ТОВ «Iкс-Пресс».

Мова йде про приміщення комунальної власності за адресами: вул. Покровська, 18; вул. Петропавлівська, 53; вул. Харківська, 24 та вул. Супруна, 9. Раніше у деяких з них розміщувалися відділення «Укрпошти».

Товариство їх орендує для проведення виставок образотворчої та виставкової продукції, а фактично за призначенням не використовує.

Про це під час апаратної наради 3 липня повідомив директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій Клименко.

«Ми перевірили всі приміщення. Вони фактично не використовуються за цільовим призначенням. Видавництва української книги там не здійснюється, виставки книжкової продукції не проводяться, проте без узгодження з уповноваженим органом ТОВ «Iкс-Пресс» готуються документи на нібито проведені поліпшення даних приміщень, щоб у подальшому здійснити процедуру приватизації. Всю зібрану інформацію було передано в управління Служби Безпеки України в Сумській області», — повідомив чиновник.

Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» ніякого відношення до видавництва «Українська книга» не має. З цього приводу в компанії дали офіційний коментар.

Орендні відносини пошти та міськради за приміщеннями по вул. Харківська та Петропавлівська припинились у 2013 році. А на вул. Супруна на сьогоднішній день знаходиться 11-те відділення поштового зв’язку.

«Сумська дирекція ПАТ «Укрпошта» орендувала приміщення комунальної власності для розміщення відділень поштового зв’язку по вул. Харківська, Петропавлівська та Супруна з 1998 року. До 2011 року пошта сплачувала орендну плату на рівні комерційних організацій, незважаючи на обов’язкові вимоги законодавства про те, що рівень орендної плати для пошти не може становити більше 1 гри. у рік.

У 2011 році поштою було поставлено питання про приведення відносин з Сумською міською радою у відповідність до вимог чинного законодавства. Однак, на той час Управлінням майна комунальної власності Сумської міської ради, замість виконання вимог законодавства та збереження існуючої мережі відділень зв’язку, що надають послуги найбільш уразливим верствам населення, було ініційовано разом з прокуратурою міста Суми судові процеси про виселення пошти з зазначених приміщень. Одночасно, поштою було вчинено всіх можливих заходів із збереження відділень зв’язку за вказаними адресами (зокрема, були подані позови про внесення змін до договорів, про визнання частин договорів з завищеною орендною платою недійсними та спонукання укласти нові договори з законодавчо гарантованим рівнем орендної плати на рівні 1 грн. у рік) Але, 2013 році пошту було виселено з означених приміщень та одразу передано їх у користування іншій юридичній особі.

У подальшому Сумською дирекцією ПАТ «Укрпошта» на рівні Верховного Суду України було доведено своє право користуватись приміщеннями комунальної власності із встановленням в обов’язковому порядку орендної плати на рівні 1 грн. у рік. Однак через те, що приміщення уже були передані іншій особі, судами не було задоволено позови пошти про вселення у означені приміщення. Виключенням стало лише приміщення по вул. Супруна, за яким було укладено договір оренди з орендною платою на рівні 1 грн. у рік, де на сьогоднішній день знаходиться 11-те відділення поштового зв’язку.

Таким чином, дирекція вживала усі можливі заходи зі збереження існуючої мережі відділень поштового зв’язку та приведення договорів оренди у відповідність до вимог чинного законодавства. Проте відповідним Управлінням Сумської міської ради було вчинено усіх заходів з виселення пошти та передачі приміщень іншим юридичним особам задля отримання прибутку від оренди».

comments powered by HyperComments

Поділитися в соціальних мережах: