115 тисяч на зубні протези заклали у сумський бюджет: хто має змогу скористатися пільгою?

Безкоштовне протезування зубів для учасників АТО. Вже не перший рік така програма діє по всій Україні, проте не користувалася попитом. Учасники АТО та добровольці відмовлялися від пільг на зубопротезування через неестетичний вигляд, адже використовувалися дешеві матеріали. У Сумській міській раді бійцям пішли назустріч, відтепер їм можуть встановити протези із більш вартісних матеріалів.

Майже 3 тисячі учасників АТО перебувають на обліку у Сумському департаменті соцзахисту. Для них діє програма соціальної підтримки. Згідно з нею, кожен учасник бойових дій має право на безкоштовне протезування зубів. Раніше цією пільгою не охоче користувалися бійці, мовляв, їм робили протезування із дешевих матеріалів. Суми ж –  перше місто в Україні, де почнуть робити цю послугу із дорогих металів.

Минулого року більше 100 тисяч гривень, виділених на цю послугу, не освоїли, тож цьогоріч у бюджет заклали меншу суму. Проте чиновники запевняють, що у разі значного попиту на протезування, за необхідності будуть намагатися додавати кошти.

«Кожен учасник АТО та доброволець, який перебуває вже на черзі або хоче зробити собі зубопротезування, може звернутися до Сумської міської стоматологічної лікарні або до Сумської міської лікарні №4 та стати на чергу. Для цього необхідно мати при собі оригінали паспорту та коду, а також посвідчення учасника бойових дій», говорить Альона Дмітрєвская, заступник міського голови (обєднання «Самопоміч»).

Ця програма діяла і раніше, проте ця пільга не передбачала протезування сучасними матеріалами, наприклад металокерамікою, а забезпечувала більш дешеві види зубних протезів.

За словами в.о. начальника відділу охорони здоров’я Сумської міськради Олени Чумаченко, будуть використовуватися наступні матеріали: металеві, металокерамічні, металопластмасові, пластмасові, бюгельні протези та ін.»

На кожного учасника передбачено 6 тисяч гривень, якщо ж людина потребує більш вартісного лікування, то може доплатити  зі свого гаманця, або знову стати на чергу та скористатися програмою.

Поділитися в соціальних мережах: