Дмитро Лантушенко: Створення наглядових рад при комунальних підприємствах – це вимога громадськості

На цьому наголосив депутат Сумської міськради під час прес-конференції в Сумському обласному прес-клубі.

«Всі комунальні підприємства Сум – власність громади, засновником їх є депутатський корпус, підпорядковуються вони теж всім депутатам міськради, незалежно від партійної приналежності. Насправді ж, керівники всіх комунальних підприємств призначаються непрозоро, одноосібно – міським головою, без консультацій з громадськістю, більше того – не враховуючи навіть думки депутатів», – наголосив Дмитро Лантушенко.

За його словами, як результат з 18 підприємств, власником яких є Сумська міськрада, 14 є збитковими. На переконання депутата, абсолютним лідером в цьому антирейтингу є КП «Електроавтотранс», яке займається фінансово-господарською діяльністю, отримує постійні дотації з бюджету і при цьому знаходиться в постійній кризі.

«На позаминулій сесії наша фракція ініціювала перший експеримент, ми створили тимчасову контрольну комісію з діяльності КП «Електроавтотранс», головна задача якої розібратися з фінансово-господарською діяльністю підприємства та долучитися до відбору претендентів на посаду директора КП «Електроавтотранс», — зазначив Дмитро Лантушенко.

Тимчасова комісія вже показала свою дієвість та незабаром вона припинить свою діяльність, а громаді потрібний контролюючий орган на постійній основі.

«Ідея створення наглядових рад вже давно на часі. Кожен має право мати своє представництво у раді. Скажімо, 25% представників від громади, 25% — представників від міського голови, 25% — депутатів і 25% активістів. Тільки так громада зможе контролювати підзвітні їй підприємства», – зазначив Дмитро Шестерньов.

 

Поділитися в соціальних мережах: