Лебединський агроліс звинуватили в «незаконній» вирубці

Нещодавно ЗМІ Лебедина поширили інформацію про незаконну вирубку лісів у районі.

Керівники місцевого агролісгоспу звинувачувалися у розкраданні, нібито з метою власного збагачення. Кореспонденти СТС вирішили розібратися у конфліктній ситуації.

У публікаціях Лебединських ЗМІ йдеться про те, що 25 листопада співробітники СБУ та син екс-директорки агролісу приїхали на територію рубки – вони хотіли визнати її незаконною. В результаті призупинили роботу на ділянці.

76

24197363_514078278978577_1549703644_o

Цей факт підтверджують і працівники підприємства.

«Подзвонив бригадир лісозаготівельної бригади. Я приїхав, там знаходився син Валентини Карапетовни – екс-директора. Десь 20 чоловік там було – поліція і СБУ, як вони представились, я надав їм документи, але нікому це нецікаво було», — говорить майстер Лебединського агролісгоспу Василь Джуган.

 77

Документи, що свідчать про законність рубки, надали, проте техніку агролісу все одно конфіскували на кілька днів, тим самим завдали чималих збитків підприємству.

24271536_514078272311911_410819432_o

«Для підприємства це збитки, які ми сплачуємо в держбюджет, в місцевий бюджет. Ми заготовили близько  70-80 кубометрів, а так ми нічого не заготовили, транспорт був вилучений на арештмайданчик. Я привіз їм всі документи на вирубку», — розповідає головний лісничий Лебединського агролісгоспу.

75

Вже ввечері того ж дня, правоохоронні органи, на чолі з самою екс-директоркою Валентиною Сердюк,  намагалися проникнути до приміщення ніби-то для обшуку підприємства, але без дозвільних документів. Це зафіксували і камери відеонагляду. Охорона нікого не пустила на територію та викликала свого керівника.

«Як могло статися таке співпадіння, що у понеділок за ухвалою суду приїхали лісопатологи на перевірку. На перевірку щодо заподіянню шкоди нашому підприємству. У мене таке враження, що Валентина Карапетівна хотіла проникнути у наше приміщення для яких-то там, можливо, знищення яких-то документів»,  — коментує директор Лебединського агролісгоспу Олександр Хрупа.

79

27 листопада тут відбулася перевірка, щодо справи по збиткам у розмірі 1 млн 400 тисяч грн, які були нанесені підприємству, коли ним керувала Валентина Сердюк, з цією подією директор і пов’язує несподівані візити. Наразі робота відновлена, і рубку визнали все ж законною. 

«Приїхали наші вищестоящі органи. Ми звернулися до них, я написав пояснення щодо даного приводу, вони приїхали до нас, обстежили дві ділянки. І повідомляю, що техніка, яка була вилучена правоохоронними органами, вона віддана тим людям, які працювали законно»,  — говорить Олександр Хрупа.

Тиждень простою потягнув за собою значні збитки, які понесло підприємство, у розмірі 100 тис. грн. Керівники сподіваються, що більше подібних візитів не буде.

Поділитися в соціальних мережах: