Сумчани розшукують «банкіра», який поцупив у них півмільйона доларів

Громадський діяч Максим Демченко опублікував у Фейсбуці прохання про допомогу:

«У Сумах близько 30 вкладників банку вимагають від поліції знайти шахрая, який зник з їхніми грошима. Люди звернулися з проханням висвітлити злочинну схему, жертвами якої вони стали майже рік тому та активізувати пошуки шахрая. За їхніми словами, Максим Вакал, представившись заступником начальника Сумського філіалу банка, украв їхні заощадження.

Людина знала, що на банк чекає ліквідація, але спеціально, щоб отримати відсотки від керівництва, заручившись довірою вкладників, приймав депозити. Брав навіть під розписки у своїх друзів. Коли у лютому 2015 року Нацбанк ввів тимчасову адміністрацію, а Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав ліквідацію ПАТ «Златобанк», Максим Вакал із сумою майже пів мільйона доларів просто зник. Впевнений, що шахрайська схема була спланована набагато раніше. Люди за різними «каналами» почали шукати його, але він переховується. Ми подали заяву до міліції та прокуратури. Поки що немає жодних зрушень.

У прес-службі поліції Сумської області нам повідомили, що по цій справі прокуратура міста направила до них 5 заяв від жителів обласного центру.

Максим Вакал зараз перебуває у розшуку. Конкретну суму, яку шахрай виманив у людей назвати не можна. У одного із сумчан він виманив 75 тисяч гривень. Людям чоловік представлявся як заступник начальника Сумського філіалу «Златобанк»,слідство триває. — начальник Сектору комунікації поліції Сумської області Ельвіра Біганова

На чоловіка відкрите кримінальне провадження за шахрайство у великих розмірах. Йому світить від 3 до 8 років за гратами.

За словами потерпілих, Максим Вакал зараз скоріше за все знаходиться за межами України. Мешкав чоловік все життя у обласному центрі по вулиці Газети правди, тут залишилася його родина на зв’язок із якою він не виходить.

Поки що Максиму допомагають переховуватись його співучасники, жоден вкладник не виграв справу з повернення вкладник банку Потерпілі звертаються до всіх сумчан з проханням допомогти у пошуках решти вкладників і вимагають від поліції активізувати розшук шахрая.»

Поділитися в соціальних мережах: