На Сумщині «на гарячому» спіймали браконьєрів, які вбили оленів

У гущі лісу два чоловіки вже почали знімати шкуру та розбирати тушу.

Двох благородних оленів жителі села Ворожба вбили на території Ворожбянського заказника Низівського лісництва.

Лісники кажуть: ганялися за цими чоловіками більше чотирьох років. Вони продавали м’ясо тварин на ринку. Нарешті, спіймати вдалося та ще й на гарячому.

«Почули постріли та зрозуміли, що оскільки полювання в даний момент заборонене, в лісі знаходяться браконьєри. Побачили, що двоє незнайомців розбирають благородного оленя, і біля них лежить карабін з глушником», — розповідає мисливствознавець Володимир Бондаренко.

Два олені, у одного з них встигли зняти шкуру з боку та відрізати частину туші. Єгері розказали, що побачили браконьєрів, коли ті вже намагалися зрізати м’ясо. Чоловіки одразу затримали злочинців, а ті навіть не пручалися.

Кажуть вбили, тому що хотілося їсти.

65

66

Лісники кажуть: ліси Сумщини найбагатші за кількістю оленів, тут налічують їх близько 1000. Саме цих сюди завезли із Угорщини, аби тут вони розмножувалися. А це коштовне задоволення.  

«Збиток за одну голову оленя складає близько 60-ти тисяч гривень. Так як дані особи відстріляли незаконно оленів, то їм прийдеться заплатити матеріальну шкоду за даних оленів і ще в тому плані, що ці олені були відстріляні в заказнику», — розповів Володимир Бондаренко.

На сьогодні сезон полювання ще не відкрили. Тим паче, стріляти у тварин  в заказнику заборонено.

«Проводиться перевірка за незаконне полювання на тварин, за що передбачена 248 стаття Кримінального Кодексу, санкція статті передбачає штраф у розмірі від 100 до 200 доходів громадян або позбавлення умовно до 3 років», — коментує інспектор Сумського райвідділі поліції В’ячеслав Шелест.

За даними поліції: зброя, з якої стріляли у тварин, ніде не зареєстрована. Наразі слідчі дії тривають.

Поділитися в соціальних мережах: