Напередодні сторіччя революції губернатор зустрівся з істориками за круглим столом

Україна відзначатиме соту річницю української революції 1917-20 років.

У честь цього, представники сумської влади зустрілися з науковцями, істориками та дослідниками, аби згадати найголовніші та найтаємніші події тих років. Найголовнішим є навчання на помилках предків, аби уникнути негативних повторень історії.

Революція дала поштовх до боротьби за незалежність держави. Тоді, рівно 100 років тому, Україна боролася проти російської агресії. Події сторічної давнини дещо нагадують ті, що відбуваються зараз. Найважливішим є усвідомлення усіх помилок та вміння вчитися не наступати на граблі пращурів – змінювати історію.

«Вдалося нам відновити нашу незалежність в 19991 році, але лише завдяки тим прикладам, які були в нашій історії, в тому числі завдяки тому, що нам дісталася спадщина тих людей, які  брали активну участь в подіях 17-21 років», — зазначив голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко.

31

Очільник облісті вручив історичну книгу та почесні грамоти науковцям.

Історія повторюється, впевнені науковці, адже не вийшло врахувати ті помилки, які були зроблені пращурами, аби не допустити занепаду та знищення української гідності.

«Сучасна війна з Російською Федерацією, яка відбувається, це реакція українців на дії сусіда і знову ж таки Росії, — говорить директор Державного архіву Юрій Олійник.

Все ж ті події – це надбання та цінності, які потрібно пам’ятати та зберігати. Саме це стане уроком для наступних поколінь.

30

«Те, що виникло у 1918 році, саме після 4-го універсалу центральної ради виникає українська республіка як незалежна республіка, вона власне має потім своє продовження у сучасні часи. Це якась кількість цінностей, які потім наступними поколіннями використовувалися, обігрувалися, на них посилалися і так далі», — говорить викладач філософії В’ячеслав Артюх.

«Коли ми не знаємо нашої історії, а орієнтуємось по фільмах художніх, то такі будуть у нас і наслідки. Наше завдання вийти на об’єктивну позицію, спираючись на фахівців в тому чи іншому питанні, а потім зробити ці, як то кажуть, висновки».

Знати та пам’ятати історію — основне завдання кожного. Тож аби уникнути багатьох помилок, потрібно вчити історію змалечку.  

Поділитися в соціальних мережах: