Новий законопроект може суттєво зменшити кількість юристів

Питання юридичної освіти на сьогодні гостро зависло у повітрі.

Новий законопроект України «Про юридичну освіту і загальний доступ до правничої професії» вже бурхливо обговорюють сумські студенти.

Якщо проект вступить у силу, то навчатимуться юристи у правничих школах та проходитимуть практику на юридичних професіях. На їх думку, це значно підвищить рівень підготовки та кваліфікацію спеціалістів у галузі права. Проте одразу ж бачать і значні мінуси.

«У випадку, якщо не зможу знайти за 5 років професію за юридичним напрямком, то на жаль я зможу втратити цей диплом, проте оскільки на сьогодні відбувається все ж таки доопрацювання законопроекту, то все може змінитися на найкраще», — говорить студентка Олександра Андрасова.

Це не єдиний пункт законопроекту, який змушує майбутніх юристів хвилюватися.

«До правничих професій віднесли лише 4 професії: судді, прокурори, адвокати, а також нотаріуса, то який статус буде мати звичайний юрисконсульт. Також питанням залишається проходження єдиного кваліфікаційного іспиту, який можна здавати лише 2 рази, проте бувають різні ситуації», — розповідає студентка Тетяна Базуріна.

Хоча й майбутні служителі Феміди, з такими тезами не згодні, проте переконані, змінити ще все можливо.

«Поки триває процес обговорення цього законопроекту є можливість якось висловити свою думку з приводу того, що в ньому прописано, що в ньому вказано, я думаю що ми використаємо цю можливість і обов’язково надамо свої пропозиції з приводу його змісту», — коментує голова юридичної клініку СумДУ Марина Педько.

Проте все ж кажуть: зміни у законі та юридичній освіті потрібні. Щороку майже всі виші випускають правників, проте не всі з них служать на благо.

«Дуже багато мешканців постраждало від неграмотності юристів. На жаль цього ніхто в Україні не обліковує, але ми маємо сьогодні систему судочинства, де реально не можемо набрати незалежних суддів і суддів, які відповідають вимогам. Для чого випускати тих людей, які після цього не можуть працювати за дипломами, за спеціальністю», — зазначає депутат Львівської облради від «Об’єднання «Самопоміч» Галина Бурдун.

6

Проте вона запевняє: суспільство перейшло на новий рівень. Ще 5-10 років тому, молодь не цікавилася змінами законодавства та держави в цілому.

«Будь-який законопроект проходить публічне обговорення. Якщо вони стануть сьогодні тими людьми, які навчаться пропонувати аргументовані пропозиції, я переконана, що це будуть ті люди, які гідно колись будуть представляти наші права», — говорить депутат.

Тож зупинятися та миритися з тим, із чим майбутні юристи не згодні, не будуть. Усі вони сподіваються, що зможуть змінити майбутнє нашої держави.

Поділитися в соціальних мережах: